15.KOLO ČFL FC PÍSEK - LOKO VLTAVÍN

K poslednímu kolu podzimní části sezóny ČFL jsme zavítali na půdu týmu FC Písek, který na domácím hřišti ještě nebyl poražen. Všichni jsme doufali, že to budeme právě my a v hezkém areálu Písku tuto sérii přerušíme. Ve čtvrtek na poslední chvíli vypadli ze sestavy nemocný David Matějka a zraněný Hynek Hruška a rozšířili tím, již tak početnou marodku. Bohužel, na střídání zůstali jen dva brankáři a do pole Petr Pejša s Tomášem Vopěnkou z dorostu, který tak získává cenné zkušenosti v dospělém fotbale. Začátek utkání již tradičně patřil nám, kdy jsme drželi balón a dobře kombinovali. Několik slibných situací se nepodařilo dobře zakončit, ale ve 22. minutě po hezké kombinaci z levé strany, kdy putoval centr do vápna, si domácí hráč před dobíhajícím Ondřejem Sprinzem srazil míč do vlastní sítě. Stále jsme byli lepším týmem a po krásné střele jsme jen rozezvonili brankovou konstrukci. Je to bohužel klasický scénář podzimní části, kdy šance nepřetavíme v druhý gól. Ve 28. minutě přišlo vyrovnání, po zbytečné ztrátě balónu a následně prohraném vzdušném souboji. Soupeř ještě ve 45. minutě navýšil náskok a šlo se do kabin. Druhý poločas již nebyl tak pestrý, bohužel v 78. minutě po zkráceném rohu jsme velmi lacině inkasovali po třetí. Naši hráči se však před koncem zápasu nevzdali a odměnou byl gól Lukáše Veselého po přihrávce Petra Pejši v 87. minutě. Petr Pejša získává zápasovou zátěž a věříme, že na jaře bude již připraven. Na konci utkání jsme sahali po bodu, ale dvě střely v nastavení jen těsně minuly branku domácích. Z Písku si odvážíme prohru 3:2.

Můj dík a určitě i trenérů patří Adamovi Kokešovi, který musel nastoupil poprvé v základní sestavě po únavové zlomenině nohy a nejenže vydržel celých 90 minut, ale příjemně překvapil výkonem. Podzimní část tedy končíme na předposledním místě a je to jistě pro nás všechny zklamání. Herní projev není špatný, ale zatím to potřebné body nepřináší. Budeme věřit, že na jaře chytneme vítěznou šňůru a budeme se posouvat tabulkou na vyšší příčky.