28_20240423_134349.jpg

Povltavská FA -FK Loko

Ve 23. kole ČFL jsme zavítali do krásného prostředí Štěchovic, kde svá utkání odehrává Povltavská FA. Naše utkání se hrálo v neděli od 17 h, a tak jsme už věděli, jak si vedli naši soupeři. Samozřejmě se neohlížíme na ostatní utkání a soustředíme se pouze na sebe, ale přiznejme si, občas tam oko na tabulku sklouzne. Oproti utkání v Českých Budějovicích, naskočili od první minuty hráči Sefil a Osmani a na lavici zůstal Tošnar a Maione. Na první pohled trávník vypadal v pěkné kondici, ale po pár odehraných minutách začali naši hráči mít problém se skluzem balónu….na vyšší trávě se zadrhával zůstával pod nohama a nejezdil. Díky tomuto aspektu, jsme máme dvakrát inkasovali, kdy jednou domácí hráč běžel sám na brankáře Heerkense, ale naštěstí přestřelil. Následně byl na druhé straně jasně podražen brankářem mimo vápno Kuchař, ale rozhodčí udělil pouze žlutou kartu (mohl si vybrat zda se bude žlutit, nebo půjdeme do přečíslení). Následně jsme kopali přímí kop, kdy se nejvýše vyšplhal Fall a hlavou trefil, jenže pomezní rozhodčí nesmyslně zvedl praporek ještě než míč vůbec doletěl do vápna. O žádný offside se nejednalo. Rozhodčí zápas nedělají – někdy, a co si neuhrajeme sami nikdo nám zadarmo nedá. V první půli jsme mohli i skórovat, ale střela Matějky z poza vápna, kde chyběla razance, tak i druhá Matějkova šance na penaltě zůstala nevyužita a míč šel hooodně nad. Následně jsme ještě hlavou trefili břevno a následná dorážka mířila vedle tyče. Domácí, také občas hrozili, ale až na jednu šanci nebylo již k vidění nic. Průběh druhého poločasu byl podobný prvnímu a byl to dle mého názoru zápas o jednom gólu. Naštěstí jsme to byli my, kdo jej v 87. minutě vsítil a po rohu, kdy Matějka hlavou prodloužil na Hrušku a dle jeho slov“ bylo to kladivo“ pozn. po zhlédnutí videa, ten balón se tam kutálí ještě dnes, hlavou rozhodl podél brankáře. Odvážíme si cenné tři body a těšíme se na utkání v sobotu 27.4.2024 od 10.15h proti FK Robstavu.