24. kolo ČFL

FK Loko - FK Robstav

Ve 20. kole jsme na domácí půdě přivítali tým FK Robstav z Přeštic, který měl náskok 5 bodů. Po výsledkově vydařeném zápase, kdy jsme naplno bodovali ve Štěchovicích, jsme se chtěli po dnešním zápase posunout tabulkou do klidnějších vod. Zápas začal velmi divoce a kdo přišel na stadion později, asi nevěřil, že na tabuli svítí již v 18. minutě skóre 2:2. Ale pojďme si to projít postupně. Začali jsme tlakem a vytaženým presingem na soupeře a po pár minutách jsme mohli vést, kdy střelu Podzimka tečoval hostující hráč na břevno a z následné dorážky, jsme jen trefili brankáře. Hned v 8. minutě po rohu se krásně trefil hlavou Fall. Bohužel ve 14. minutě po střele z poza vápna, si Štorc vybral slabší chvilku a svým zákrokem aspiruje na anketu borec na konec. To vše samozřejmě jen v nadsázce, abych situaci odlehčil, jinak o jeho kvalitách není pochyb a prokázal to hned několikrát v zápase, kdy nás podržel. Další gól přišel v 17. minutě, kdy po závaru v soupeřově vápně se nejlépe zorientoval Tichý a opět hlavou rozvlnil síť. Ještě jsme se nestihli z vedení uklidnit a již za minutu bylo srovnáno, kdy kapitán Podzimek malou domů nabídl hostujícímu Štursovi break, který s přehledem proměnil.

Celý zbytek prvního poločasu a průběh druhého, to bylo kdo z koho dá ten rozhodující gól. Šance byly na obou stranách ale my jsme byli nejblíže v 87. minutě, kdy Osmani trefil tyč a míč se po brankové čáře „vykulil“ ven. V 89. minutě po chybě hostujícího stopera jsme se řítili sami na branku, ale za jasné zatažení a zmaření brankové situace obdržel červenou kartu. Následný přímí kop brankář bravurně vyrazil na roh. Toto byla snad poslední možnost zápas zvrátit na naši stranu a sen se stal skutečností. Matějka se krásně hlavou trefil do protipohybu brankáře a čirá radost mohla propuknout na plné obrátky. Následné tři minuty nastavení již nic nepřinesly. Další důležité 3 body do velmi našlapané tabulky. Rád bych nakonec vypíchnul dva momenty, které nám dělají radost, první je bojovnost týmu a konečně radost celého týmu po třetím gólu. Druhá je neskutečná podpora našich žákovských členů, kteří fandí a podporují celý zápas a jsou opravdu slyšet. Moc si toho vážíme a děkujeme.