27_20240416_113230.jpg

21. a 22. kolo ČFL

ČFL

Ve 21. kole ČFL jsme doma přivítali celek z Králova Dvora, který se nacházel na dně tabulky. Tento zápas bych osobně považoval za velmi důležití, pokud bychom naplno bodovali, rozdíl by již byl 8 bodů. Bohužel utkání bylo v prvním poločase velmi nervózní na obě strany bez větších gólových příležitostí. Za zmínku stála jen šance Hrušky, kdy sám na velkém vápně ukvapeně řešil situaci střelou, které bohužel neměla razanci a skončila mimo branku. Šance přišly ke konci druhého poločasu, kdy v posledních deseti minutách nejprve Maione orazítkoval břevno, následně kapitán Podzimek netrefil hlavou prázdnou branku a v poslední minutě jsme z metru trefili brankáře do náruče. Je to velká škoda, a hlavně ztráta dvou potřebných bodů v domácím prostředí.

V kole 22. jsme si udělali výlet do Českých Budějovic, kterým patřila 4 příčka v tabulce. Nečekali jsme jednoduché utkání, ale doufali v nějaké body. Budějovice od začátku ale byly ve všech aspektech rychlejší, agresivnější a lépe nastaveni do zápasu. Měli jsme problém v rozehrávce a moc se nedařilo kombinovat. Soupeř měl šance, které nevyužil, a tak mohl trestat Maione, který, tváří v tvář domácímu brankáři nezakončil podle jeho představ a trefil jen gólmana. V nastavení prvního poločasu 45+1 jsme zbytečně zahráli na roh a po rozehrávce, kdy jsme byli nedůslední ve vápně a míč se odrážel sem a tam zakončil krásně přes hlavu domácí Novák. Druhý poločas nás nezachytil připravené a hned v 50 minutě se po otočce ve vápně trefil domácí Hák, který vymetl šibenici. Najednou, jako by z nás vše spadlo a začali jsme hrát naší kombinační hru, kdy byl soupeř občas na kolotoči. Sluší se dodat, že k tomu přispělo střídání, kdy šel na hřiště Sefil a Osmani a hru jednoznačně oživili. V 63. minutě po krásné kombinační akci si vypracoval Sefil šanci a domácí hráč si ve skluzu vsítil vlastní gól. Těsně před koncem jsme mohli vyrovnat kdy z přímého kopu trefil břevno Osmani. Domácí, také ještě měli šance, ale ani na jedné straně se již skóre neměnilo. Za zmínku již jen stojí nesmyslné

2. minutové nastavení hlavním rozhodčím, kdy se ke konci nehrálo minimálně tři minuty, a to nepočítáme ostatní ošetřování atd. ve druhém poločase.

V dalším kole se opět představíme venku a to 21.4. 2024 proti Povltavské F.A.

D.Z.

Související odkazy